Loading images...

1.HMNL: Marof ipak ostao neosvojiva tvrđava

Objavljeno: 18. listopada 2011. u 07:19 | Kategorija Vijesti

MAROF IPAK OSTAO NEOSVOJIVA TVRĐAVA

U susretu 5.kola 1.HMNL MNK Novi Marof nanio je prvi ovosezonski poraz HMNK Vrgorac GTP-u, u tvrdom susretu domaćin je slavio rezultatom 2:1 (1:0). Žuti iz Marofa odigrali su susret na gornjoj granici svojih mogućnosti i njihova pobjeda je u potpunosti zaslužena dok je u redovima nebeskoplavih jedini raspoloženi pojedinac bio vratar Žarko Luketin koji je spasio Vrgorčane od težeg poraza.
MNK „NOVI MAROF“ – HMNK „VRGORAC GTP“        2:1 (1:0)

Novi Marof, Dvorana OŠ „Novi Marof“, Gledatelja: 250

Suci: Mario Vecko (Virovitica) i Ivica Blažević (Čemernica); Treći sudac: Verica Medved (Čargovec); Delegat: Zdenko Paltrinieri (Zagreb)

STRIJELCI:  1:0 Krasniqi(11), 2:0 Kovač(28), 2:1 Ramić(32)

NOVI MAROF: M.Švigir, S.Krasniqi, K.Hruškar, M.Sakač, D.Petrić, K.Horvatić, I.Jendrok, N.Škerbić, I.Martan, D.Kovač, I.Leskovar, N.Žugec; TRENER: Goran Mamić

VRGORAC GTP: Ž.Luketin, A.Kraljević, L.Radalj, V.Pervan, A.Lalić, I.Pervan, D.Mijatović, M.Ramić, D.Martinac, D.Čavar, A.Kajfeš, M.Gašpar;   TRENER: Mirko Vrcan

ŽUTI KARTONI: 5′ I.Martan, 28′ A.Kraljević

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Novi Marof – 4 (2+2), Vrgorac GTP –10 (5+5)

Nažalost, bodovi iz Novog Marofa su i nakon petog izleta na krajnji sjever jedine nam domovine za nebeskoplave ostali tek sanak pusti. Razloga tome je nekoliko, a ponajveći je činjenica da je domaćin odigrao izvanserijsku utakmicu na gornjoj granici motiviranosti, nadahnuto, srčano, ali i, što je najvažnije, bez veće pogreške kroz četrdeset minuta igre, dok s druge strane nebeskoplavi u svojim redovima, izuzev vratara Luketina, nisu imali iole raspoloženijeg igrača što je, uz neugodnu ozljedu i izlazak iz igre kapetana Martincasredinom nastavka, sasvim logično na kraju rezultiralo prvim ovosezonskim porazom vrgoračke momčadi.
Domaćin je od samog starta krenuo hrabro, srčano i otvorenog garda na lidera prvenstva, ni nebeskoplavi se nisu zavukli u “kućicu” već su istom mjerom uzvratili domaćinu izlazeći visoko u presing, no već u prvim minutama Marofljani su djelovali raspoloženije, njihovi igrači su uvijek bili korak ispred, brži i čvršći na lopti, dok su nebeskoplavi djelovali pomalo tromo i bezidejno. Svoju inicijativu domaćin uspjeva okruniti u 11.minuti nakon finog prodoraLeskovara koji je po boku probio Mijatovića nakon čega je nesebično asistirao Krasniqijukoji s ruba šesterca probija nemoćnog Luketina za početnu prednost domaćina i veliko slavlje 200-tinjak bučnih drukera Mamićeve momčadi. Do kraja prvog dijela vidjeli smo nekoliko bravuroznih intervencija Luketina, na drugoj strani Martinac i Čavar pogađaju okvirŠvigirova gola pa se na predah otišlo s minimalnih 1:0 za domaći sastav. Početak drugog dijela bio je nešto mirniji, oba protivnika su vrebala i čekala suparničku grešku te sve do 28.minute nismo vidjeli ozbiljnijih situacija za postizanje pogotka. Nažalost, grešku protivnika prvi su ponovno dočekali domaćini, nakon kornera Petrića, dekoncentrirani Čavar ne uspjeva blokirati udarac Kovača koji s ruba šesterca pogađa bliže rašlje gostujućeg gola za neugodnih 2:0. Vrcan, nakon primljenog gola, odmah uvodi Martinca kao letećeg vratara, no nažalost samo minutu kasnije kapetan nebeskoplavih, uz jauk i bolnu grimasu na licu, ostaje ležati na parketu marofske dvorane – koljeno je otišlo, suigrači ga uz pljesak glasne, ali korektne domaće publike, iznose s terena, a magnetna rezonanca početkom sljedećeg tjedna će dati konačnu dijagnozu težine ozljede jednog od ključnih igrača nebeskoplave momčadi. Vjerujemo i nadamo se da ništa nije puklo i da ćemo Martinca uskoro ponovno gledati na parketima 1.HMNL. U 32.minuti nebeskoplavi se vraćaju u susret – iz jedne od rijetkih polukontri, nakon protesta domaćina zbog nedosuđenog šesterca, Maid Ramićpoentira za 2:1 i tračak nade u možebitni preokret. U posljednih pet minuta Vrcan sLuketinom u polju ide na sve ili ništa, ali ruku na srce puno bliži trećem golu bili su domaćini nego nebeskoplavi izjednačenju. Na kraju je ostalo 2:1 za Novi Marof uz veliko slavlje domaće momčadi koja je svojim zalaganjem i kvalitetom izvedbe neosporno zaslužila ova tri boda.
Nebeskoplavima, pak, ovaj susret mora biti velika pouka i pokazatelj kako će svako gostovanje u 1.HMNL ove sezone biti krajnje zahtjevno s obzirom da će sve momčadi protiv Vrgorca igrati izrazito motivirano i nadahnuto.

Mirko Vrcan, trener HMNK Vrgorac GTP:
“Očekivao sam težak susret, no moram priznati da nisam očekivao ovako dobar Marof. Igrali smo dosta puta protiv njih, pratim ih godinama i ne mogu se oteti dojmu da ovako kvalitetan Marof još nikad nisam vidio. Iako je riječ o vrlo dobroj momčadi, odigrali su na gornjoj granici svojih mogućnosti, nisu nam u cijeloj utakmici poklonili doslovno ništa, ni jedan aut, kamo li polukontru. Mi s druge strane nismo bili pravi, osim sjajnog Luketina na golu, nismo imali raspoloženog igrača, probao sam apsolutno sve, izrotirao osam igrača, igrali smo presing, igrali smo kućicu, pokušavao sam s vratarom-igračem, no jednostavno nisam uspio naći  ni sustav igre niti jednog raspoloženog igrača, da ne govorim o četvorci. Mi imamo dobru momčad, no ako barem dva igrača nemaju svoj dan, teško je pobjeđivati u gostima u ovako kvalitetnoj i izjednačenoj ligi. Tužno je da s ovakvim Luketinom na golu, mi nismo uspjeli u ovom susretu izvući ništa više od minimalnog poraza. Njihova je pobjeda apsolutno zaslužena i tu nema nikakvog spora, mi ćemo, pak, morati izvlačiti velike pouke iz ovog meča, no mene od poraza puno više brine ozljeda Dule Martinca jer s njim i bez njega ovo nije ista momčad. Nadam se da ozljeda nije težeg karaktera i da nećemo ostati bez kapetana na duži vremenski period.”

Goran Mamić, trener MNK Novi Marof:
“Moram biti zadovoljan iz nekoliko razloga – prije svega jer smo odigrali odličnu utakmicu, najbolju ove sezone i upisali vrijednu pobjedu kojom smo uhvatili priključak sa sredinom poretka gdje, nakon kiksa s Potpićanom, nismo smjeli napraviti još jedan krivi korak na domaćem parketu, Također moram biti zadovoljan jer smo pobjedili momčad Vrgorca koja s pravom pretendira na najviše pozicije u 1.HMNL. Pohvalio bi cijelu svoju momčad koja je pokazala karakter i kvalitetu, nadam se da ovakve predstave možemo nastaviti pružati i u budućnosti. Gostima želim puno uspjeha u nastavku sezone, a vašem kapetanu Martincu želim što brži oporavak, zaista mi je žao zbog njegove ozljede, no to je nažalost sastavni dio sporta. I mi smo kroz protekle dvije sezone imali velikih problema s ozljedama, koljeno su nam potrgali najprije Purgar, potom Hasija i Turković koji se još uvijek nisu vratili na parket.”