grb naslov

Zajednica športskih udruga Novi Marof

Samo još jedan WordPress sajt
Loading images...

Izvješće natjecateljske komisije ŠRD “Novi Marof

Objavljeno: 31. ožujka 2013. u 16:07 | Kategorija Vijesti

Članovi ŠRD „N.Marof“ nastupali su 2012. godine u ekipnim i pojedinačnim ribolovnim natjecanjima u kategorijama kadeta , mlađih seniorki i seniora. Održano je društveno natjecanje kroz 6 kola na ribnjaku Cindorijev Kut. U kategoriji kadeta prvo mjesto osvojio je Kračun Martin, drugo Kapeš Mihael a treće Uranić Sebastijan. U kategoriji seniora prvo mjesto osvaja Zlatko Cmrk, drugo Kračun Marko a treće Meister Slavko. Natjecanjima se odazvalo ukupno 27 članova našeg društva.

Ekipa kadeta (Kračun, Fišter i Kapeš)  12.05. u N.Marofu  osvajanjem 1.mjesta u konkurenciji 8 ekipa naše županije ostvarila je plasman na završnicu Kupa Hrvatske. Završnica  Kupa Hrvatske (58. Kup kadeta HŠRS) održana je u Rasinji  od 29.06. do 01.07. . Kroz dvodnevno natjecanje  naša ekipa osvojila je u konkurenciji 20 najboljih kadetskih ekipa Hrvatske 12. mjesto, a pojedinačno Uranić Sebastijan osvaja 6.mjesto, Kračun Martin 36., a Rušec Robert 52. u konkurenciji 61 kadeta.

Naši mladi članovi natjecali su se i ove godine na 6. pojedinačnom prvenstvu mladeži Županije Varaždin. Nakon 3 kola u Vinici, Varaždinu i Sračincu prvakom Županije postaje naš kadet Uranić Sebastijan, a Kračun Martin osvaja 3.mjesto. Natjecalo se 12 kadeta varaždinske županije. Također prvakom Županije u kategoriji mlađih seniorki  potaje naša Martina Mešnjak.

U sastavu seniorske ekipe našeg društva ove godine bilo je 15 članova i to: Cmrk (23 nastupa), Češi (20), Maltar (17), Sambolec (15), Meštrić (7), Kračun Marko (4), Bukal Goran (4), Meister (3), Bukal Davor (3), Kračun Martin (2), Petrić (1), Toplak (1), Benjak (1), Benković (1) i Kovačić (1). Nastupili smo na ukupno 34 ekipna i 2 pojedinačna seniorska natjecanja u Hrvatskoj i inozemstvu.

13.05. u N.Marofu ekipa u sastavu Cmrk, Sambolec i Maltar na Kupu Županije Varaždin osvajanjem 3. mjesta u konkurenciji 13 ekipa stječe pravo nastupa na međužupanijskom zonskom natjecanju. Zona je održana 27.05. na Staroj Muri (Žabnik, Međimurje) gdje u konkurenciji 15 ekipa  osvajanjem 2. mjesta naši  stjeću pravo nastupa na završnici Kupa Hrvatske. Završnica Kupa Hrvatske  (59. Kup HŠRS) održana je također  na Staroj Muri u Žabniku  od 13. do 15.07.. Nakon dvodnevnog natjecanja u konkurenciji 19 najboljih ekipa Hrvatske  osvajamo ekipno 6. mjesto, a u pojedinačnom plasmanu Sambolec osvaja 8., Cmrk 28., a Maltar 31. mjesto od 57 natjecatelja.

Seniorska ekipa i ove godine natjecala se u 3. Hrvatskoj ligi sjever. Natjecalo se 7 ekipa kroz 8 kola. Prva 3 kola održana su na Koprivničkoj Šoderici  a mi osvajamo 6., 3. i 1. mjesto. 4. kolo smo bili domaćini sa osvojenim 2. mjestom. Na 5. kolu u Ludbregu smo 2., a na 6. u Križevcima osvajamo uvjerljivo 1. mjesto. Zadnja 2 kola održana su na kanalu Drave u Donjom Dubravi i Žabniku a mi smo 7. i 5.. U konačnici naša ekipa osvaja 2. mjesto, a u pojedinačnom plasmanu  Češi Mario je 2., Cmrk Zlatko 5., a Maltar Miljenko 9. u konkurenciji 26 natjecatelja.

I 2012. godine već tradicionalno imali smo predstavnika u Hrvatskoj Ligi lova pastrva na jezeru. Liga je održana kroz 6 kola u Granešini kod Zagreba. Naš predstavnik Slavko Meister osvajanjem 7. mjesta postaje i ove godine kapetan reprezentacije Hrvatske za nastup na svjetskom prvenstvu. Svjetsko prvenstvo u lovu pastrve prirodnim mamcima održano je od 03. do 06.05. u Francuskoj a reprezentacija Hrvatske osvaja 4. mjesto.

Osim službenih natjecanja u okviru HŠRS nastupali smo i na brojnim prijateljskim Kup natjecanjima. 29.04. održan je Kup Vinice a zauzeli smo 13. mjesto. 03.06. održali smo naš tradicionalni Kup N.Marofa u sklopu Dana grada N.Marofa te od 19 međunarodnih ekipa osvajamo 3. mjesto. U lipnju na Kupu Grada Ivanca i Kupu Grada Ludbrega zauzeli smo 8. i 4. mjesto od 28 odnosno 24 ekipe. 24.06. na međunarodnom natjecanju u Dornavi (Slovenija) osvajamo 1. mjesto u konkurenciji 12 ekipa iz Slovenije, Hrvatske, BIH i Mađarske. Isti dan druga ekipa našeg društva zauzima 5. mjesto od 13 ekipa na Kupu Petrijanca. 22.07. na Kupu Beletinca smo 6. od 12.. Međunarodni Kup Lenti održan je 29.07. u Mađarskoj  a naši osvajaju 2. mjesto od 12 ekipa.  U kolovozu na Kupu Trnovca i Kupu Velikog Bukovca smo 6.i 2. od 11 i 9 ekipa. U rujnu smo na tri  Kupa.  Na Kupu Općine Cestica osvajamo 2. mjesto od 13 ekipa, na Kupu Sračinca smo 8. od 12, a na Kupu Pastrve Zlatar u Vinipotoku 7. od 15.  08. 10. održan je tradicionalni humanitarni Kup Geček. Nastupili smo sa dvije ekipe  te zauzeli 21. i 31. mjesto od 44 ekipe. 14.10. održan je Kup TSH u Murskom Središću gdje smo zauzeli 7. mjesto od 16 ekipa. Gosti prijateljskog društva „ Laško“ iz Slovenije bili smo ove godine u više navrata. U srpnju i listopadu zauzeli smo dva puta 9. mjesto u konkurenciji 11 i 14 ekipa. 25.11. nastupamo sa dvije ekipe te osvajamo 2. i 10. mjesto od 14 ekipa.

U pojedinačnoj konkurenciji naši članovi bili su pozvani na Pokal občine Zagorje u Sloveniju 19.08.. Cmrk osvaja 15., Češi 28., a Sambolec 34. mjesto u konkurenciji 50 natjecatelja. 26.12. održana je Božična tekma Laško. U konkurenciji 15 natjecatelja nastupio je Sambolec Davor te osvojio uvjerljivo 1. mjesto.

Natjecanje upravnih odbora Županije ove godine održano je 21.10. na Dravi u domaćintvu ŠRD Sračinec. Naša ekipa (Cmrk, Maltar, Češi, Meštrić i Sambolec) osvaja 4. mjesto od 14 članica Županijskog saveza.

2012. godine bili smo organizatori i domaćini više natjecateljskih događanja. Održali smo 6 kola društvenog natjecanja tijekom ožujka i travnja te u listopadu i studenome. 12.05. bili smo organizatori županijskog natjecanja za kadete i juniore, a 13.05. za seniorke i seniore u sklopu Kupa HŠRS. Nastupalo je ukupni 30 ekipa iz naše Županije (8 ekipa kadeta, 3 kadetkinja, 4 juniorske ekipe, 2 ekipe seniorki te 13 seniorskih ekipa). 03.06. organizirali smo tradicionalni Kup  N.Marofa sa sudjelovanjem 19 međunarodnih ekipa. Obvezatni domaćini bili smo 10.06. na 4. kolu Lige Hrvatske.

Također i ove godine održali smo sada več tradicionalno Šaranski kup, natjecanje mješovitih parova te spining kup.  Šaranski kup održan je 18. i 19.08. uz sudjelovanje 6 dvočlanih ekipa. Nakon 24 sata neprekidnog ribolova prvo mjesto sa 36 290 grama osvojili su Marko Bešenić i Krešimir Keleminec, drugi su bili Ivica Horvat i Danijel Petrić, a treči Vladislav Perković i Tomislav Štorga. Natjecanje mješovitih parova održano je 26.08. uz sudjelovanje 52 natjecatelja. Prvo mjesto osvajaju Polnič Stanislav i Ana (Zagorje,Slovenija), drugo Bačić Bojan i Fanika (Laško, Slovenija), a treća je domaća ekipa Češi Mario i Vesna. Spining kup održan je 27.09. uz nastup 11 natjecatelja. Prvakom društva u blinkanju postaje Mihael Kapeš, drugi je Franjo Rabuzin, a treći Filip Benjak.